
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 12 V |
| Output Current | Adjustable |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 65 kHz |
| Max Input Voltage | 28 V |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33437
Ext.Price$0.33437
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33437 | $0.33437 |
| 10 | $0.29657 | $2.96570 |
| 50 | $0.26304 | $13.15200 |
| 100 | $0.22601 | $22.60100 |
| 500 | $0.19419 | $97.09500 |
| 1000 | $0.18087 | $180.87000 |
| 3000 | $0.16846 | $505.38000 |
